۱۳ تا ۱۸ بهمن ماه / قشم و بندرعباس

ثبت نام تا ۸ بهمن ماه

همه می دونن توی سال دو تا تور باحال ۶ روزه داریم. یکیش خرداد هر سال بندرشرفخانه و دریاچه ارومیه و کلی جای دیگه دومیش هم جنوب ایران بندرعباس و قشم و … ! پس اگه قرار مرخصی هاتونو بگیرین از همین الان بگیرین که آماده شیم برای رفتن به بندرعباس و قشم و … .
جاذبه ها
منطقه حفاظت شده جنگل حرا (مانگرو) ،جزیره وسواحل زیبای قشم ،معماری بومی لافت ؛ شهر بادگیر ها ،چاه های تل آو ( طلا)، درةتندیس ها ، ستاره افتیده، تنگه چاه کوه ، بازار درگهان و بازار سنتی قشم ، جزیره هنگام ، دلفین ها و لاک پشت های پوزه عقابی و …

عکسهای فوق العاده دکتر جعفری از قشم
.
قیمت برنامه : ۲۰۰ هزار تومان
به همراه ۳ وعده صبحانه ،۳ وعده ناهارو۳ وعده شام گرم
روزی ۲ وعده پذیرایی، بیمه ، کلیه هزینه های حمل و نقل ، ورودیه ها و ۴ بار قایق سواری ۲ بار در قشم و ۲ بار رفت و برگشت از بندر به قشم و بلعکس
بعد از تکمیل ثبت نام ۱۸ نفر دیگر اسم نویسی انجام نمی شود.
ریز برنامه غذایی سفر و … به زودی اعلام می شود.

تخفیفات ویژه:

ثبت نام و واریز پول تا اول بهمن ماه : ۱۰ درصد > 180 هزارتومان
مسافران نمونه سفرهای گذشته : ۱۵ درصد  > 170 هزارتومان
عکاسان رسانه های گروهی : ۱۵ درصد > 170 هزارتومان
اعضای دوربین نت ، همسفران گذشته : ۲۰ درصد > 160 هزارتومان
ثبت نام اعضای دوربین و واریز پول تا اول بهمن ماه : ۲۵ درصد> 150 هزارتومان
توجه : به هر نفر فقط یکی از تخفیفات تعلق می گیرد
.
حرکت : یکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۸۷ / ساعت ۱۲ ظهر
رسید به بندرعباس : دوشنبه ۱۴ بهمن / ساعت ۸ صبح
.
برگشت پنج شنبه ۱۷ بهمن ماه ۱۳۸۷ / ساعت ۱۵
رسید به تهران : جمعه ساعت ۱۰ صبح
.
با قطار لوکس ۶ نفره
به لطف مدیرعامل محترم رجا و آقای روح نواز مدیر روابط عمومی رجا ۱۸ بلیط قطار به دوربینی ها داده شد تا هم سفر با قطار انجام شود و هم هماهنگ شد بچه ها بتونن کل نقاط راه آهن را رفت و برگشت عکاسی کنن و در مسابقه بعدی عکس قطار شرکت کنند.
.
محل اقامت : هتل آپارتمان درجه A در قشم
ترتیب اتاق ها :به صورت ۴ نفره
.
+ برنامه های اعلام شده با توجه به شرایط آب وهوایی وسایر عوامل محیطی یا فنی قابل جابجایی است.
+درصورت انصراف تا ۱۵روز قبل ازاجرای سفر ۱۰۰% ، از۱۵ تا ۷ روز قبل ۶۰% و از ۷ تا ۴ روز قبل ۴۰% مبلغ قابل بازپرداخت خواهدبود؛پس ازآن هیچ گونه وجهی مسترد نخواهد شد.
+ دوستانی که مایل به ثبت نام در این تور هستند مبلغ فوق را به شماره حساب زیر واریز کنند .
+ شماره حساب ۱-۹۷۴۵۵۷-۸۰۰-۸۰۲ بانک سامان به نام احسان رافتی داریان .
+ شماره کارت ۵۵۷۹  ۰۹۷۴ ۸۶۱۱  ۶۲۱۹
+ همسفران عزیز لطفا بعد از واریز مبلغ مشخصات کامل خودتان را از قبیل نام ، نام خانوادگی ، شماره شناسنامه ، شماره ملی ، سال تولد و شماره فیش به ایمیل doorbin.net@gmail.com ارسال کنید. همچنین شماره تلفن همراه و ایمیل معتبر جهت ادامه و تکمیل ثبت نام …
.
در صورت هرگونه سوال با شماره ۰۹۱۹۲۰۵۳۰۰۹ تماس بگیرید.

درباره قشم
این جزیره از شمال به شهر بندرعباس، مرکز بخش خمیر و قسمتى از شهرستان بندر لنگه، از شمال‌شرقى به جزیره‌ى هرمز، از شرق به جزیره‌ى لارک، از جنوب به جزیره‌ى هنگام و از جنوب غربى به جزایر تنب بزرگ و کوچک و بوموسى محدود مى‌گردد. فاصله جزیره‌ى قشم (از بندر قشم) تا بندرعباس ۸/۱۰ مایل (۲۰ کیلومتر)، تا بندر هرمز ۷۲/۹ مایل (۱۸ کیلومتر)، جزیره لارک (تا مرکز دهستان لارک) ۸۵/۴ مایل (۹ کیلومتر)، تا جزیره بوموسى ۰۱/۸۸ مایل (۱۶۳ کیلومتر) و جزیره تنب بزرگ ۵۵/۶۱ مایل (۱۱۴ کیلومتر) است.

نزدیک‌ترین بندر در ساحل اصلى کشور به جزیره‌ى قشم، بندرعباس است که فاصله آن تا محل سربندر قشم ۸/۱۰ مایل دریایى (۲۰ کیلومتر) است. نزدیک‌ترین فاصله این جزیره به ساحل اصلى کشور، در دماغه‌ى شمالى جزیره، در محل بندر لافت (در جزیره‌ى قشم) تا آبادى پل، مرکز دهستان خمیر (در ساحل اصلى کشور) که فاصله آن در حدود یک مایل دریایى (۱۸۰۰ متر) بوده و در آینده محل احداث پل خلیج فارس خواهد بود. جزیره‌ى قشم در شمال داراى دماغه‌هاى قشم، لافت و باسعیدو و در جنوب دماغه دیرستان است.
 .
سواحل قشم
جزیره قشم با وسعتى نزدیک به ۱۵۰۰ کیلومترمربع، بیشترین سواحل و کرانه‌ها را در بین جزایر خلیج فارس به خود اختصاص مى‌دهد. سواحل زیتون، سیمین، جزایر ناز، سوزا، مسن، شیب‌دراز، سلخ و دوستکو از دیدنى‌ترین سواحل جزیره قشم محسوب مى‌شوند.
از ویژگى‌هاى ساحل شناختى این جزیره، تنوع سواحل صخره‌اى، ماسه‌اى و گلى آن است که چنین خصوصیتى به‌طور یک جا در کمتر جزیره‌اى یافت مى‌شود. سواحل شنى و ماسه‌اى نقره‌فام و سیمین براق نیز از دیگر انواع سواحل در جزیره قشم محسوب مى‌شوند. ساحل صخره‌اى زیتون، ساحل شنى سیمین و سواحل گلى لافت و جنگل‌هاى حرا تنوع سواحل قشم را نشان مى‌دهند. ساحل صخره‌اى ریگو معروف به ساحل لاک‌پشت‌ها نیز از دیگر سواحل زیباى جزیره قشم است که لاک‌پشت‌ها در آنجا براى نفس‌گیرى و تغذیه به روى آب مى‌آیند.

خلیج فارس به دلیل برخوردراى از آبسنگ‌هاى مرجانى که از سطح ساحل به درون دریا گسترش یافته‌اند، به دریاى مرجان نیز شهرت دارد. در بخشى از سواحل جزیره قشم واقع در مقابل جزیره هنگام و همچنین در ساحل زیتون روبه‌روى جزیره لارک، سواحل به شکل صخره‌اى و مرجانى است. این ویژگى به گردشگران و بهره‌وران کرانه‌ها امکان مى‌دهد که بتوانند تا عمق زیاد از دریا پیشروى کنند و پهنه وسیع‌ترى از سواحل کم‌عمق را مشاهده نمایند. به‌طور معمول در چنین سواحلى برخورد امواج با صخره سنگ‌ها و جدال همیشگى موج و مرجان، یکى از جلوه‌هاى طبیعت زیبا و افسونگر دریاى قشم را به تماشا مى‌گذارد.
سواحل شنى، با لایه‌هایى از شن، ماسه و گاه سطوح پوشیده از رمل، منظر دیگرى از طبیعت دریا به روى گردشگران باز مى‌گشاید. در چنین سواحلى، بهره‌گیرى از گرما و تابش خورشید و استراحت بر روى شن‌هاى نرم ساحل خاطره‌اى فراموش نشدنى است.

سواحل اطراف بندر لافت و خورها ـ یا کانال‌هاى دریایى جنگل‌هاى حرا ـ با پایین رفتن آب و قرار گرفتن در وضعیت جزر، پهنه‌هاى وسیعى از سواحل گلى را پیش روى نمایان مى‌سازند. این پدیده اکولوژیکى، یکى از عوامل غناى زیستى و جانورى این گونه سواحل است. زیرا در اثر جزر و مد، مواد غذایى جدیدى از بستر دریا به این سواحل مى‌رسد. در این هنگام، بیشتر آلودگى‌ها از بستر سواحل زدوده شده و عمل خودپالایى دریا بر روى آنها صورت مى‌پذیرد. تنوع مواد غذایى و آلى ناشى از جزر و مد، سبب شکل‌گیرى زیستبوم و طبیعت غنى و پرمایه مانگروها ـ یا جنگل‌هاى حرا ـ مى‌شود. جنگل‌هاى دریایى حرا به عنوان یکى از مهم‌ترین جاذبه‌هاى گردشگرى جزیره قشم، که هر روزه این پدیده اکولوژیکى را تجربه مى‌کنند، محل مناسبى براى زندگى انواع پرندگان و تخم‌گذارى آنها است.
امروزه برخى از زیباترین و مناسب‌ترین سواحل جزیره قشم، همچون سواحل زیتون و سیمین در کرانه‌هاى جنوبى جزیره، کاربرى‌هاى گردشگرى جدید یافته‌اند و از امکانات رفاهى و تفریحى ویژه‌اى برخوردار شده‌اند.

ساحل زیتون در انتهاى جنوبى شهر قشم از جمله مکان‌هایى است که با طراحى خاص و استفاده مناسب از عناصر طراحى محیطى به مکانى زیبا براى بازدیدکنندگان تبدیل شده است. این ساحل تماماً صخره‌اى و مرجانى است. ساحل سیمین ـ روبه‌‌روى غارهاى خربس و در مقابل زیارتگاه شاه شهید ـ از جمله سواحل شنى جزیره قشم است که با وسعت زیاد و برخوردارى از مجتمع اقامتى و تفریحى و پلاژشنا، در فصول مختلف سال پذیراى گردشگران و بازدیدکنندگان جزیره قشم است. دسترسى آسان مسافران به سواحل و کرانه‌هاى جنوبى جزیره، و در کرانه‌هاى شمال وجود سواحل بکر و دست‌نخورده با چشم‌اندازهاى جذاب و دیدنى، جزیره قشم را به بهشت گردشگران و دوستداران ساحل و دریا تبدیل کرده است.
.
جنگل دریایی حرا (HARRA) زیستگاه امن پرندگان مناطق گرمسیری
گونه حرا که نام علمی آن به حکیم و فیلسوف ایرانی ابو علی سینا (Avicennia Marina ) نسبت داده می شود ، درختانی در اندازه های ۳ تا ۶ متر با شاخ و برگ سبز روشن هستند.
حرا درختی است آب شورزی که هنگام مد آب دریا تا گلوگاه در آب فرو می رود. با خاصیت تصفیه ای که در پوست این درخت وجود دارد، بخش شیرین آب دریا را جذب و نمک آن را دفع می کند . درخت حرا در حقیقت یک کارخانه آب شیرین کن طبیعی و خدادادی است .

در تنگه خوران ، بین جزیره قشم و بخشی از استان هرمزگان ( فاصله بین شمال جزیره قشم و بندر خمیر) جنگل دریایی حرا در گستره ای معادل ۲۰۰ کیلومتر مربع پدید آمده که از تنوع زیستی بالایی برخوردار است .جنگل حرا به دلیل مساعد بودن شرایط اکولوژی ، زیستگاهی امن برای پرندگان مهاجر از مناطق گرمسیری است . پرندگانی همچون حواصیل بزرگ ، اگرت بزرگ ، اگرت ساحلی ، حواصیل هندی ، کفچه نوک تیز ، سلیم خاکستری ، گیلانشاه ، کاکائی و ….
·ناحیه جزر و مدی حرا زیستگاه مناسبی برای نرم تنان ، سخت پوستان و ماهیان پدید آورده است که منبع غذایی مهمی برای ماهیان و پرندگان وحشی هستند . ارتباط میان تولید اولیه بوم سازگان ( اکوسیسم ) حرا و تولید ماهیان ارزشمند و صدف در دیگر نواحی حاره به خوبی مشخص شده است .

بستر مرطوب حرا، محل مناسبی برای پرورش مرغان ماهی خوار دریایی و به طور مشخص ماهی خوار دریایی سفید ( اگرات آلبا ) به وجود آورده و از میان دیگر گونه ها، مرغ باران یا آبچلیک ( کارادریده) در هنگام مهاجرت از میان این منطقه عبور می کنند . این سرزمین در زمستان زیستگاه مناسبی برای تغذیه آبچلیک ها و پلوه ها است. تعداد قابل توجهی از گونه های پرندگان اروپا –آسیایی( حدود ۴۳ گونه ماهی خوارند) که به آفریقا مهاجرت می کنند . یکی از مسیرهای مهاجرت از جنوب ایران و از میان خلیج فارس در نقطه باریک تنگه هرمز میان جزیره قشم و جزیره ابوموسی عبور می کند . مناطق جزر و مدی حفاظت شده حرا به مثابه سرزمین استراحت و تغذیه پرندگان ماهی خوار و گونه های دیگری از پرندگان مهاجر است.
دیدار از جنگل حرا خاطره ای به یاد ماندنی در اذهان دوستداران طبیعت ، آب ، هوا ، درخت و پرندگان و سکوت استثنایی باقی می گذارد.

غار نمک  
جزیره قشم از طریق تنگه کلارنس Clarence یا خورخوران از سواحل ایرانى جدا شده است. مرتفع‌ترین منطقه جزیره قشم، کیش کوه با ارتفاع تقریبى ۳۹۰ متر از کوه نمک تشکیل شده است که به کوه نمکدان نیز معروف است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>