وبلاگ دوربین.نت

اولین آژانس عکس خبری ایران

رونمایی از مرام‌نامه اخلاق‌حرفه‌ای عکاسان دوربین.نت

نویسنده:
9 ژانویه 13

همزمان با برگزاری جلسه نقد و بررسی عکس‌های دوربین.نت، از مرام‌نامه اخلاق حرفه‌ای عکاسان دوربین.نت نیز رونمایی خواهد شد.

این مرام‌نامه مسائل مهمی از اخلاق حرفه‌ای عکاسی خبری و رفتار حرفه‌ای خواهد بود که از این به بعد توسط تمام عکاسان دوربین.نت به اجرا درمی‌آید و هر عکاسی که عضو دوربین.نت می‌شود باید پایبند به تمام اصول این مرام‌نامه باشد.

مسائلی از قبیل احترام به اصول دینی، آداب و سنن، گروه‌های مختلف قومی و فرهنگی، عدم جانبداری از شخص یا گروه در عکس‌ها، تعهد به راستی و راستگویی در عکس‌، عدم قضاوت در عکس، عدم صحنه‌سازی در عکاسی، احترام به پیشکسوت و عکاسان با سابقه، احترام به حریم شخصی و خصوصی افراد، عدم دریافت هرگونه رشوه و شیرینی و هدیه برای انتشار عکس‌ها، عدم استفاده دوربین به صورت مخفی، اجازه برای عکاسی، انتشار هر عکسی که در حریم آزاد عکاسی شده باشد در این مرام‌نامه ذکر شده است.

این مرام‌نامه می‌تواند آغاز تاریخ بزرگی در عکاسی خبری دوربین.نت باشد و اجرای کامل و بدون نقص آن می‌تواند یک مجموعه خوب، با اخلاق و حرفه‌ای را در آینده ای نزدیک  نوید دهد.

نشست نقد و بررسی عکس‌های خبری سایت دوربین.نت ( اولین آژانس عکس خبری ایران ) یکشنبه ۲۴ دی‌ماه ۹۱ در فرهنگسرای رسانه برگزار می‌شود.

در این نشست ابتدا عکس‌های اخیر عکاسان دوربین.نت به نمایش درمی‌آید و عکس‌ها توسط عکاسان دوربین.نت و عکاسان باتجربه نقد و بررسی خواهد شد. سپس نکاتی از قبیل عکاسی بهتر، بررسی آژانس‌های عکس در ایران و خارج و آموزش‌هایی برای عکاسی به صورت گزارش تصویری و زیرنویس نوشتن برای عکس‌ها به عکاسان حاضر آموزش داده خواهد شد. نشست با تماشای عکس‌های خبری روز دنیا و تقاوت آن با عکس‌های خبری ایران به پایان خواهد رسید.

این جلسه اولین جلسه نقد و بررسی عکس‌های دوربین.نت است و به احتمال فراوان هر دو ماه یک بار برگزار خواهد شد. حضور در این جلسه برای عموم آزاد و رایگان است و از ساعت ۱۷ تا ۲۰ برگزار خواهد شد .

آدرس فرهنگسرای رسانه
خیابان شریعتی، بالاتر از ایستگاه مترو شریعتی، کوچه زیبا، میدان قبا
پاسداران، خیابان گل‌نبی، خیابان ناطق‌نوری، میدان قبا
+ کروکی آدرس

نشست نقد و بررسی عکس‌های دوربین.نت

نویسنده:
9 ژانویه 13

نشست نقد و بررسی عکس‌های سایت دوربین.نت برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی دوربین.نت، نشست نقد و بررسی عکس‌های خبری سایت دوربین.نت ( اولین آژانس عکس خبری ایران ) یکشنبه ۲۴ دی‌ماه ۹۱ در فرهنگسرای رسانه برگزار می‌شود.

در این نشست ابتدا عکس‌های اخیر عکاسان دوربین.نت به نمایش درمی‌آید و عکس‌ها توسط عکاسان دوربین.نت و عکاسان باتجربه نقد و بررسی خواهد شد. سپس نکاتی از قبیل عکاسی بهتر، بررسی آژانس‌های عکس در ایران و خارج و آموزش‌هایی برای عکاسی به صورت گزارش تصویری و زیرنویس نوشتن برای عکس‌ها به عکاسان حاضر آموزش داده خواهد شد.

نشست با تماشای عکس‌های خبری روز دنیا و تقاوت آن با عکس‌های خبری ایران به پایان خواهد رسید.

این جلسه اولین جلسه نقد و بررسی عکس‌های دوربین.نت است و به احتمال فراوان هر دو ماه یک بار برگزار خواهد شد. حضور در این جلسه برای عموم آزاد و رایگان است و از ساعت ۱۷ تا ۲۰ برگزار خواهد شد .

آدرس فرهنگسرای رسانه
خیابان شریعتی، بالاتر از ایستگاه مترو شریعتی، کوچه زیبا، میدان قبا
پاسداران، خیابان گل‌نبی، خیابان ناطق‌نوری، میدان قبا
+ کروکی آدرس

جایزه سرآمد … پر …

نویسنده:
3 ژانویه 13

namzad

دوربین.نت نامزد دریافت نشان سرآمد از ششمین جشنواره بین‌المللی شد. امشب اختتامیه برگزار شد و دوربین.نت نتوانست نشان را دریافت کند و در بخش رسانه‌های تخصصی این نشان به ورزش۳ رسید یه سایت دولتی با کلی حمایت و پول و پرسنل.
همین که در جمع نامزدهای برترین‌ها بودیم خدا را شکر. یه سایت عکاسی به نمایندگی از جامعه عکاسی کشور در این جشنواره دولتی. از این که جایزه ده میلیون تومانی نصیبمان نشد دلم نسوخت اما دلم از این سوخت جایگاه سایت‌های خصوصی این وسط خیلی ضایع شد. کلی جایزه به معارف دینی و اسلامی و دولتی و فرهنگی رسید اما سایت‌های خصوصی و تخصصی هیچ …
از فردا خیلی محکم‌تر و قوی‌تر با دوربین.نت جلو می‌رویم تا نماینده محکم‌تری برای جامعه عکاسی باشیم …
شرمنده جامعه عکاسی این کشور شدیم که نتونستیم نشان سرآمد برای عکاس‌ها کنیم … تمام سعی‌مان را برای آینده خواهیم کرد …